NAŠI PARTNEŘI:NAŠE DÍLO   >   PanzerFaust


Podívejte se na trailer
Fotografie z premiéry si můžete prohlédnout zde...

Naše svérázná variace na faustovské téma a zároveň první spolupráce pod vedením profesionálního režiséra (Jakub Sommer) a s profesionální herečkou (Klára Issová) a profesionálním skladatelem (Petr Wajsar). Goethe, Bulgakov a Marlowe se obracejí v hrobě a diváci v sále se válí smíchy. PanzerFaust je „vědecko-fantastická dystopie“ (sic!) inspirovaná žánrem steampunku, ale i českými crazy komediemi Miloše Macourka a Oldřicha Lipského. Představte si, že Mefisto je kouč osobního rozvoje, Frankenstein je jeho šéf, Markétka je ředitelka marketingu. A všichni bojují o Faustovu duši. Zní to šíleně? Přijďte do Paláce Akropolis a přesvědčte se sami.

Možná vás nebude zajímat, že...

  • Hostující hvězda Klára Issová během zkoušení opakovaně vyjádřila poklonu našim hereckým a pohybovým schopnostem (mj. výrazy jako „atomový herec“, „Simpsonovi hadr“, „tohle se fakt nedá, s tímhle člověkem já hrát nemůžu“ apod.).
  • Jakub Sommer patří podle svých vlastních slov k největším kliďasům mezi režiséry. Přesto nás opakovaně vyhazoval ze zkoušek pro nekázeň, hrozil nám fyzickým násilím a sestavil vražedný systém pokut za pozdní příchody.
  • Představení PanzerFaust by nevzniklo, kdyby nebylo našich skvělých a oddaných příznivců, kteří nám prostřednictvím crowdfundingovém portálu Hithit.com poslali 134% cílové částky a významně tak vylepšili rozpočet na kostýmy a rekvizity. PanzerFaust je totiž suverénně nejnákladnější představení v historii Kabaretu Caligula.