NAŠI PARTNEŘI:NAŠE DÍLO   >   Hodný, zlý a meloun (2003)
Stáhnout scénář jako PDF

Intenzivní akční drama z netradičního prostředí zelinářství (scénicky jde o jeden stůl), které je přepadeno šíleným ozbrojeným rasistou. Terčem jeho zájmu je přitom vzácný vodní meloun, jež hraje klíčovou roli v jeho paranoidní vizi meziplanetárního spiknutí černochů. Hru nervů může ukončit jen drsný polda, který ví, co na psychouše platí: cool image, břitké hlášky a olovo.

Možná vás nebude zajímat, že...

  • Postava drsného poldy je s láskou vymodelována podle vzoru legendárního Mariona Cobrettiho, kterého s bravurou sobě vlastní ztvárnil Sly Stallone v nesmrtelném hitu Cobra.

  • Náklady tohoto představení se mění v závislosti na ročním období: V letní sezóně stojí meloun pár šupů, v zimě je třeba vypláznout tučná dvě kila za exkluzivní plod ze snobského francouzského lahůdkářství.

  • V poldově hlášce: „Ještě jsem s tebou, hošánku, neskončil,“ jsme se opakovaně snažili nahradit nevýrazný termín „hošánek“ něčím více cool. Všechny pokusy („buzik“, „hulibrk“, „teplář“ a „teplomet“) však publikum ocenilo stejným hrobovým tichem. Zdá se, že fakt homosexuality nepřipadá sám o sobě nikomu vtipný.